Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS

ReSound Up Smart Pediatrik Çocuk İşitme Cihazı

Çünkü Çocuklar için Her Sözcük Önemlidir

Çocuk işitme cihazı ReSound Up Smart hafif ya da yüksek işitme kaybı olan tüm çocuklara yönelik tek akıllı pediatrik işitme cihazıdır. Çocuk için gelişme çağının her evresinde konuşma ve dil kullanımı için üstün erişim sağlamaktadır.

ReSound’un 2 yeni kablosuz klipsli mikrofonu, ReSound Micro Mikrofon ve Multi Mikrofon; sinyalin gürültüye oranını geliştirerek çocuğun sınıf ortamını, oyun parklarını ve ev ortamını devamlı berrak ve rahat bir ses ile canlandırıyor.

iPhone bağlantısı sayesinde, çocuk hastalarınız iPhone, iPad ya da iPod’dan direkt olarak stereo ses veri akışı alabilir ve böylece öğrenme, oynama ve çevrelerindeki dünya ile etkileşim içinde olmanın yeni yollarını keşfedebilir. ReSound Smart uygulaması ile ebeveynler de çocuklarına işitme cihazları nı ayarlamalarında yardımcı olabilir. Böylece çocukların nerede olurlarsa olsunlar işitme deneyimleri en rahat düzeyde olur.

ReSound Up Smart işitme cihazları ile çocuklar ve gençler dünyanın en akıllı cihazlarından birini kullanarak, sınıftaki arkadaşları ve aileleri ile eşit derecede bağlanma, iletişim halinde olma ve oynama imkanına kavuşmuş olurlar.

Akıllı işitme cihazı, akıllı çocuk işitme cihazı nedir?

Akıllı işitme cihazları endüstrinin lideri konumundaki teknolojileri, odyoloji, bağlanma, tasarım ve uygulama alanlarında kullanır. Kullanımı kolaydır, işitme cihazı kullanıcısının modern yaşamına uyum sağlar. Bununla birlikte bebek ve çocuk işitme cihazı kullanıcıları için en son geliştirilen teknolojileri pediatrik işitme cihazlarına uygulamak daha önemli bir hale gelmektedir.

Yeni doğan(0-1) Bebek

Çocuk doğduğu andan itibaren çevresi ile iletişim kurmaya başlarlar. işitme cihazı kullanan bebekler, işitilebilirliğe ve yumuşak seslerin de rahat duyulmasına ihtiyaç duyarlar. Kafalarının araç koltukarına, beşik yataklarına ve bakıcılarının kollarına olan uzaklıkları ile çabuk büyüyen kulak kanalları etkili geri bildirim(feedback) korumasını oldukça önemli hale getiriyor.

Yeni yürüyen Çocuklar(1-3), Okul Öncesi Çocuklar (3-5)

Büyüdükçe çocuklar zorlayıcı duyma durumlarıyla daha sık karşılaşırlar. Araştırmalar gösteriyor ki, kablosuz teknolojiler daha iyi konuşma olanağı sağlamaktadır. Dolayısıyla duyma, konsantrasyon ve algılama, kelime haznesinin gelişmesine ve daha iyi olmasını sağlar.

Okul Çağındaki Çocuklar (5-12)

Okula giden çocuklar daha gürültülü ortamlarda bulundukları için çocuk işitme cihazları üzerinde gürültü azaltma yöntemleri daha da önem kazanmaktadır. Araştırmalar gösteriyor ki, çocuklar konuşmaları anlamak için büyüklerden daha çok sinyalin gürültüye oranının daha uygun olmasını tercih ediyor.

Gençler (13+)

Çocuklar ergenliğe girince, daha karışık sosyal ortamlarda bulunurlar. Aynı zamanda kabul edilmeye ve onaylanmaya daha çok ihtiyaç duyarlar. Odyolojik özellikler gibi Akıllı işitme cihazlarının diğer tüm özellikleri de daha gelişmiş konuşmaları anlamaları, ortamlara katılımları ve kabul edilmiş hissetmelerine yardımcı olur.

RESOUND’DAN İŞİTME CİHAZLARI ÇEVRESEL SES DÜZENİ

ReSound Up Smart işitme cihazları, bizim benzersiz dijital işleme stratejimiz olan ReSound çevresel ses düzenini içerir. Gelişmiş algoritmalar kullanarak, insan kulağını taklit eder ve beynin doğal sesleri tanıma ve nereden geldiğini hissetme yetisinden yararlanır.

RESOUND’DAN ÜSTÜN SES

ReSound Up Smart yüksek çıkış seviyelerinde bile sürekli net ve rahat bir şekilde gelen bir ses temin eden pediatrik işitme cihazı dır. Bu özellik dil ediniminde, dinleme yetisinde ve bir ömür boyu sürecek sosyal katılımlarda oldukça önemlidir.

DİL GELİŞİMİNDE GERİDE KALMAYIN

Zamanı geldiğini düşündüğünüzde her çocuk için ayrı bir şekilde daha gelişmiş algoritmaları etkin hale getirerek gürültüyü azaltabilir, yön belirleme yeteneğini geliştirebilirsiniz. Böylece pediatrik işitme cihazları dil gelişiminde gerilemelerini önleyerek, güvenli ve rahat bir seviyede sürekli duyulabilirlik sağlar. Bu yönüyle de çocuk işitme cihazıkullanıcılarına etkili bir destek ve kolaylık sağlanmış olur.

Çocuklarda İşitme Kaybı ve İşitme Cihazı Kullanımının Önemi

Çocuklar ve İşitme Kaybı

Çocuklarda işitme kaybı teşhisi konulduğunda veya olası bir işitme sorunu fark edildiğinde, tıbbi müdahalenin mümkün olan en kısa sürede başlatılması oldukça önemlidir. Çocukların beyin gelişiminin her geçen gün ilerleyerek devam ettiğini ele aldığımızda, bu noktada birkaç ay, hatta birkaç haftalık gecikmeler bile ilerleyen dönemlerde önemli sonuçlar doğurmaktadır. Yapılan bilimsel çalışmalar; çocuklarda işitme kaybına erken müdahalenin, dil kullanımını ve konuşma becerisini geliştirmeye, ilerleyen dönemlerde sosyal ve akademik başarıları artırmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir.

Çocuğunuz İçin İşitme Cihazlarının Önemi

Uzman odyologlar tarafından işitme cihazı kullanımının gerekli olduğu belirtilen çocuklarda sürekli olarak işitme cihazı kullanımı, özellikle çocuk küçük yaştaysa, çocuğun gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır.

Doğumdan itibaren üç yaşına kadar çocukların beyinleri hızlı bir gelişim sürecine girmektedir. Bu aşamada çevresel seslerin tutarlı, sürekli ve doğru bir şekilde beyne ulaşması; işitme, konuşma ve anlama yetilerinin gelişiminde kritik öneme sahiptir. Çünkü erken dinleme ve konuşma dönemlerindeki çocuklara dil herhangi bir ders öğretilir gibi öğretilemez.

Bu aşamada çocuklar dili “yakalayarak” öğrenmektedir. Çocuklar sürekli olarak konuşulan dile maruz kalmak suretiyle kelimeleri yakalar ve algılamaya başlar, daha sonrasında bu kelimelerden söz eder, sözlerin mantıklı dizimini ve dilin yapısını öğrenir.

İşitme kaybı olan çocuklarda ise bu öğrenme süreci sağlıklı bir biçimde işleyemeyeceği için çocuğun gelişiminin önünde bir engel olarak kalacaktır. İşte tam da bu sebeple çocuklarda işitme kayıpları mümkün olan en erken sürede tespit edilmeli ve gerekli müdahaleler yapılmalıdır. İşitme cihazı kullanan çocuklarda ise bu öğrenme sürecinin işitsel girdiye katılmaya odaklanan, konuşma ve dil terapisi ile desteklenmesi gerekli olacaktır. Bu durum özellikle bebekler ve yeni yürümeye başlayan çocuklar için ebeveynleri ile bağ kurmaları açısından çok önemlidir. Güven duygusu oluşmasını  ve öngörülebilir, tutarlı bir dünya hissini sağlar.

Çocuk İşitme Cihazı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Bebeklerde ve çocuklarda işitme cihazı seçerken öncelikle çocuk işitmesi alanında yetkinliği ve tecrübesi olan bir işitme merkezi ve uzman bir odyolog tercih edilmelidir.

-Doğru işitme merkezi ve odyolog seçimi yapıldıktan sonra detaylı bir işitme testi ile  çocuğun işitme kaybının nedeni, işitme kaybının derecesi ve işitme kaybının tipi doğru bir şekilde teşhis edilmelidir.

-Teşhis yapıldıktan sonra uzman odyoloğun yönlendirmesiyle en doğru işitme cihazı seçilmelidir. Bu noktada;

  • Çocuğun mevcut iletişim becerilerinin belirlenmesi
  • İletişim beklentilerinin belirlenmesi
  • Seçilecek cihazın dayanıklılığı
  • Cihazın, çocuğun sağlığı için güvenli olması
  • Cihazın, güçlü bir teknolojik altyapıya sahip olması ve yardımcı cihazlarla uyumu

gibi pek çok kritere dikkat edilmesi gerekmektedir.

-Doğru işitme cihazının seçilmesi ve kullanılmaya başlanmasından sonra çocuk periyodik muayene edilmeli, işitme kaybındaki azalmalar ve işitme duyusundaki gelişim değerlendirilmelidir.

Her Yaş İçin Pediyatrik İşitme Çözümleri

İşitme kaybı olan bir çocuğun ebeveyni olarak, işitme duyusunun beyinde değil, kulakta başladığını anlamak önemlidir. Kulaklar beynin sese ulaşmasına yardımcı olur ve bu şekilde “beynin kapıları” olarak kabul edilebilir. Beynin kapısını açmaya yönelik ReSound  bütünsel yaklaşımı, her yaşta çocukların ihtiyaçlarını karşılayabilecek kullanımı kolay, yüksek perfomanslı işitme çözümlerini içerir.

ReSound Up Smart işitme cihazları, geniş ürün portföyü ile her çocuk için bir özel bir çözüm sunabilmektedir. Up Smart ürün ailesi ile çocuk dostu özelliklere sahip, renkli işitme cihazlarını kullanan çocuklar bu harika dünyayı keşfetmek için ihtiyaçları olan mükemmel işitmeye sahip olabileceklerdir.

Pediatrik işitme cihazı ReSound Up Smart’ın Ana Özellikleri

ÖZELLİK                                                          AVANTAJ                                                           FAYDA
DFS Ultra™ II
upsmart_ozellikler_1
Uyarlanabilir filtre, geri bildirimi doğru bir şekilde algılar ve kapatır. Aynı zamanda içindeki Whistle Control™ (ıslık kontrolü) geri bildirimi öngörerek hareketli durumlarda yükseltmeyi optimize eder.
Uyarlanabilir filtre, geri bildirimi doğru bir şekilde algılar ve kapatır. Aynı zamanda içindeki Whistle Control™ (ıslık kontrolü) geri bildirimi öngörerek hareketli durumlarda yükseltmeyi optimize eder.
 

 
Ses Keskinleştirici™
Yüksek frekanstaki kayıplar veya koklearda bulunan ölü bölgeler yüzünden duyulamayan yüksek frekanslardaki sesler, frekans spektrumunda düşürülmüştür. UpSmart pediatrik işitme cihazı, giriş ve çıkış frekanslarındaki orantılı ilişki, bozulmayı en az hale getirmek için dengeler.
Sound Sharper (ses keskinleştirici), konuşma işaretlerinin duyulabilirliğini geliştirerek kaybolmalarını önler ve en iyi ses kalitesini sunar.
 

 
Gürültü İzleyici™ II
Benzersiz bir spektral çıkarma teknolojisi istenmeyen gürültüleri konuşma sinyaline zarar vermeden azaltır.
Noise Tracker II (gürültü izleyici) çocuk işitme cihazı kullanıcılarınızın konforunu, gürültülü ortamlarda konuşma anlama özelliğini, sekteye uğratmadan korur.
 

 
Çift Taraflı Yönlülük™
İşitme cihazları dinamik bir şekilde beraber çalışarak tüm işitme ortamlarında en iyi yönlülüğü sağlar.
Bu da pediatrik işitme cihazı kullanan çocuk kullanıcılarınızın gürültülü ortamlardaki konuşmaları anlamalarını en iyi hale getirir ve en zorlayıcı işitme ortamlarında bile çevrelerini daha doğal bir şekilde anlamalarına olanak sağlar.
 

 
Çift Taraflı Çevresel Optimize Edici™ II
İşitme cihazları beraber çalışarak işitme ortamlarını analiz edip sınıflandırır ve daha sonra da otomatik olarak ses yükseltme veya gürültü azaltma ayarlarını yapar.
Çocuk işitme cihazı kullanıcılarınız birden değişen işitme ortamlarında bile en iyi duyulabilirlik ile işitme konforunun tadını çıkarır.
 

 
Rüzgar Önleyici
Rüzgar Önleyici, çifte mikrofon yardımıyla rüzgarı algılar ve rüzgar gürültüsünü kısıp sinyalden ayırarak diğer seslerin duyulabilirliğini korur.
Çocuk işitme cihazı kullanıcılarınız, dışardayken diğer seslerin duyulmasında minimal bir azalmayla daha az rüzgar gürültüsü duyacaklardır.